Село на нашій Україні, Неначе писанка село...

СПОРТ

 

Історія клубу

          У післявоєнні роки на змагання до сусідніх сіл їздили ще возами. Але  пристрасть до футболу не згасала ні за яких обставин і таки дала свої плоди.

           Історія футбольної команди з грізною назвою “Скали” почалась в далеких 60-х роках минулого століття.

  Вагому роль у футбольному розвитку села відіграв колишній голова колгоспу А. В. Вітрук, який і сам був активним прихильником цього виду спорту й прищепив цю любов своїм синам – Євгенію та Валерію. За ініціативою А. В. Вітрука для футбольної команди села була придбана форма, яку мріяв одягнути ледь не кожен молодий чортівчанин, щоб мали право відстоювати у футбольних поєдинках честь села.

         За керівництва А. В. Вітрука було також виділено земельну ділянку під стадіон. Першими футбольними тренерами в Чортівці були інструктори зі спорту Євгеній Вітрук, Олексій Дідович, Петро Олійник, Іван Солоджук, Василь Шелефонтюк, Роман Холівчук. У ті часи футбольна команда Чортівця активно виступала на змаганнях районного рівня й почала готуватись до обласних турнірів. Рівень фізичної і технічної підготовки футбольної команди села зростав з кожним роком. Багато зусиль для розвитку спорту в селі а, зокрема, футболу доклали також Ігор Лубик, Озарко Володимир, Іван Борисевич, Василь Калин, Валерій Чорнописький, Іван Дідович, Ярослав Ковцун, Ярослав Калин та ін.  

 

 

     Славу футбольного села здобула його команда ще у 1970-х роках. Вона неодноразово займала призові місця в районних змаганнях і постійно брала участь у обласних. У 1972 році виграла кубок району. Загалом кубком району футбольна команда нашого села володіла одинадцять разів.

         Загалом футбольна команда села традиційно вдало виступала в  змаганнях різного рівня. Вперше на обласному рівні команда проявила себе у змаганнях на “Кубок Бебешкіна”, дійшовши до півфіналу. Гра підтвердила, що команда вже готова підняти планку вище й боротися за місця на обласному рівні. Завдяки зусиллям Івана Васильовича Солоджука, Володимира Степановича Озарка та Ігоря Михайловича Лубика команду таки було виведено на змагання вже на першість області в групі „В”.

         З цього часу розпочався новий етап у розвитку футболу на селі. До команди ставились все вищі й вищі вимоги, у першу чергу, до фізичної підготовки. Результати не забарилися.

         Уперше на обласному рівні відзначилась команда юнаків 1960–1961 р. н., коли в 1977 році під керівництвом тренера Ігоря Михайловича Лубика вона стала віце-чемпіоном області.

Напевно, саме ця команда дала такий потужний поштовх всім наступним поколінням, протягом 20 років наші юнацькі команди були в числі лідерів обласних змагань. Одну з юнацьких команд під керівництвом тренера Володимира Озарка називали командою-легендою, їй не було рівних на змаганнях обласного рівня.

Важливою для розвитку спорту була побудова в селі стадіону. У той час інструктором з спорту працював Борисевич Іван.

 Найважливішим у 1995 році стало досягненням футболістами Чортівця титулу чемпіонів області в групі „В”, під керівництвом тренера Я.Ковцуна.

            Як це нерідко трапляється, після підйомів наступають спади. Не оминули вони й футбольне життя Чортівця. Особливо відчутний спад був після розвалу колгоспу, що негативно позначилось на фінансуванні команди й утриманні стадіону та загалом створеної в радянські часи інфраструктури спорту.

            З початком третього тисячоліття футбол у селі починає знову відроджуватися. Великі заслуги перед громадою Чортівця має тренер команди Калин Ярослав Васильович, який тренує команду в нелегкий кризовий час. У 2008 році футбольна команда села під гучною назвою “Скали” знову виборола кубок району, ще раз підтвердивши, що слава футбольного села закріпилася за ним не даремно. Команду очолював капітан Іван Калин.  У дуже напруженому поєдинку футболісти Чортівця виграли й суперкубок району 2008 р., виборовши його у футбольної командою Глушкова.

           У своєму репортажі щодо цього матчу кореспондент І. Терлецький писав:

           “Такої кількості вболівальників городенківський стадіон не бачив, із часів виступу „Пробою” в першості України, або ж його знаменитої гри з київським „Інтеркасом”. Ланцюжок автомобілів вився далеко за межі стадіону. Видовище з усіма позитивними і не дуже футбольними атрибутами (ефектні удари, відмінений гол, бійка тощо) задовольнило не всіх, але не залишило байдужим нікого…”

          У 2011 році в нелегкий час для команди приходить  Носурак П.І. і тренер  Андрейчук М.М..

І вже в 2014 році юнацьким складом вони стають Чемпіонами району та володарями “Суперкубка району”.

          Новий подих команді дав Костюк В.В. З його приходом  команда стала бронзовим призером Чемпіонату району 2015р. а в 2016 році володарем Кубка району. Частково відремонтовано роздягальню і куплено автобус.

          2017 рік команда починає невдало, програє Суперкубок району сезону 2016р. та посідає 4-те місце Чемпіонату. 

Символіка клубу

Емблема ФК Скали

Прапор ФК Скали

 

 

 

 

Перекриття роздягальні стадіону «Мрія» с.Чортовець

Днями закінчився перший етап реконструкції сільського стадіон, було демонтовано старий шиферний дах будівлі(роздягальні) та встановлено сучасне накриття з профнастилу.

Ще в 2018р. керівництвом команди було прийнято рішення про відновлення сільського стадіону із символічною назвою «Мрія». Збір коштів та пошук меценатів розпочався в травні 2018р. Першими хто відгукнувся на звернення команди це філія «Перспектив» ПрАТ «Зернопродукт МХП», в особі Потомського Павла Григоровича та депутат обласної ради Левкович Андрій Васильович. Ініціативна група в м.Париж(Франція) також заявила про наміри допомогти у відновленні стадіону. Осторонь не залишились і односельчани, хтось дав 200 грн., хтось 2000 грн. а дехто прийшов на стадіон і фізично допоміг із підсопними роботами.

Сума зібраних коштів станом на вересень 2018р. для реалізації проекту становила 80452 грн. Цих коштів було достатньо щоб розпочати роботи по перекриттю духу. І в місяці жовтні роботи розпочато. В перші два дні робіт було демонтовано старий дах та повалено дерева біля будівлі, одна група майстрів працювала на верху роздягальні, інша в цей час з’єднювала дерев’яний брус який в деяких місцях був довжиною 10м. Саме монтаж цього бруса став найважчою частиною робіт та забрав найбільше часу. Та з допомогою односельчан-вболівальників рідної команди, ми змогли встановити бруси на верху будівлі.

Були і труднощі в організації робіт, не всі односельчани які декларували присутність на роботах змогли прийти та допомогти у відновленні роздягальні. Майстри які керували роботами мали також щільний графік робіт на інших об’єктах села та району. Але тим не менше «Ми це зробили!».

           

Команда Скали дякує всім учасникам будівельних робіт які знайшли час та безкоштовно попрацювали на стадіоні, а це: Олійнику Євгену, Дрібчуку Василю, Шелефонтюку Михайлу, Івасику Володимиру, Палагіцькому Володимиру, Водянчуку Івану, Сидоруку Ярославу, Судаку Василю, Козарику Василю, Водянчуку Василю, Соловка Степану, Сергенюку Віктору, Лемко Антону, Пігачу Івану, Соловка Михайлу, Калину Богдану, Шелефонтюку Михайлу, Коцабюку Михайлу, Ткачику Івану, Калину Степану, Соловка Дмитру, Носураку Петру.

                       

Окрема подяка односельчанам з м.Париж, а саме Судаку Василю який зміг зорганізувати наших земляків та передати необхідні кошти щоб нарешті почати роботи на стадіоні.

Та роботи по реконструкції стадіону не закінчились, наступним кроком планується встановити металопластикові вікна та двері на 1-му та 2-му поверхах будівлі, а виходячи із фінансових можливостей відремонтувати другу кімнату для переодягання, кімнату для суддів, тренажерний зал та зал для настільного тенісу. Збір благодійної допомоги на стадіон «Мрія» продовжується, філія «Перспектив» вже заявила про допомогу у реконструкції стадіону в 2019р.

«В єдності – сила!». Саме ці слова є гаслом Футбольного клубу «Скали», які вигукує команда коли налаштовує себе на черговий матч. Якщо під таким гаслом йти по життю, то Ми разом зможемо розпочати зміни в нашому селі. Реалізуючи інші проекти які є соціально чутливі до населення. А це дороги, вода, клуб та інші проекти які Ми в змозі спільно реалізувати.